Dárkové poukazy infolinka zdarma: +420 800 12 00 12 Hodnocení hostů atrium@orea.cz

AKTIVITY

 

Kam za kulturou a výlety? Orea Hotel Atrium je díky své výhodné poloze na rozhraní Valašska, Slovácka a Hané ideálním výchozím bodem. Pro Vaši snadnou orientaci jsme vybrali pár tipů, co v okolí do 50 km navštívit. 

 

 

 NABÍDKA OKOLÍ

 

Baťův kanál

Baťův kanál je historická vodní cesta vybudovaná ve 30. letech, která spojuje Otrokovice s městem Rohatec, které se nachází 52 km po proudu řeky Moravy. V dnešní době je téměř celá vodní cesta opravena, zprovozněno je 13 plavebních komor a umožněna je jak pravidelná, tak i turistická vodní doprava.

 

Zlín

Zlín je krajské město nacházející se na východě Moravy, které návštěvníky láká svou jedinečnou Baťovskou architekturou. Geniální podnikatel Tomáš Baťa, který ve Zlíně na konci 19. stolení založil svojí proslulou továrnu obuvi, pomohl určit ráz města Zlína společně s architekty, kteří pro něj navrhovali a realizovali moderní funkcionalistické stavby.

 

ZOO Lešná

Velmi oblíbená Zoologická zahrada Zlín, zvaná také Zoo Lešná, je zoologická zahrada vzdálená necelých 10 km od centra Zlína. Zoologická zahrada na Lešné byla založena v letech 1929 a 1930 z iniciativy majitele panství, hraběte J. Seilerna. V současné době má ZOO přibližně 42 ha a chová kolem 220 druhů zvířat, mezi kterými je řada vzácných druhů. Originálním a ojedinělým řešením je rozčlenění areálu ZOO do zoogeografických oblastí.

 

 

Turistické tipy

 

Budova 21

Baťův mrakodrap ve Zlíně nechal postavit Jan Antonín Baťa v letech 1936 až 1938 jako sídlo ředitelství obuvnické firmy Baťa. Budova má číslo 21, říká se jí proto „jednadvacítka“.

 

Kroměříž

 

Kroměříž, zvaná také „Hanácké Athény“ je vyhledávaná nejen díky proslulému Arcibiskupskému paláci, ale také pro své unikátní zahrady: Podzámeckou zahradu ve stylu anglickém a Květnou zahradu ve stylu francouzském. Od roku 1999 patří mezi světové památky UNESCO. Dalším výjimečným místem v Kroměříži jsou Arcibiskupský zámek a vinné sklepy, kde návštěvníci mohou ochutnat nejlepší mešní vína.

 

Velehrad

 

Velehrad je nejvýznamnější poutní místo na Moravě, které je úzce spojeno s cyrilometodějskou tradicí. Místu vévodí basilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. V katakombách se nachází Lapidárium. Papež Jan Pavel II. zde v roce 1990 celebroval mši svatou. Velehrad je od Otrokovic vzdálen 25 km. Nedaleko poutního místa Velehrad se nachází Archeoskanzen Modrá

 

Svatý Hostýn

 

Posvátná hora Svatý Hostýn je nejnavštěvovanější mariánské poutní místo na Moravě a po Velehradě snad nejpamátnější vůbec. Významnou architektonickou složkou celého hostýnského komplexu je překrásná mozaiková křížová cesta slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Na posvátnou horu Svatý Hostýn je to z Otrokovic necelých 40 km.

 

Luhačovice

 

Lázeňské město Luhačovice se rozkládá v malebném údolí Luhačovického Zálesí. Minerální prameny jsou jedinečným a nenahraditelným bohatstvím tohoto lázeňského města. Lázně Luhačovice jsou známé zejména díky léčbě onemocnění dýchacího ústrojí. Během lázeňské sezóny žije celé město čilým kulturním životem.

 

Buchlov

 

Hrad Buchlov ze 13. století měl úlohu chránit lesní bohatství chřibských kopců, na jehož úpatí stojí. V roce 1673 byl na protějším kopci Modle postaven kostel sv. Barbory s hrobkou hradních pánů. Další majitelé ztratili zájem o modernizaci hradu a postavili si nedaleko nový zámek Buchlovice. Poslední majitelé založili na hradě muzeum s převážně přírodovědnými a exotickými sbírkami.

 

Buchlovice

 

Barokní zámek v Buchlovicích byl postaven na přelomu 17. a 18. století. V zámku je unikátní expozice barokní bytové kultury. K zámku patří zahrada ve francouzském stylu a rozsáhlý anglický park plný vzácných jehličnatých a listnatých stromů. V parku je také pavilon s výstavou fuchsií.

 

Strážnice

 

Město Strážnice je známé zejména díky proslulým Strážnickým folklórním slavnostem, které se konají každým rokem. Unikátní je rovněž Skanzen lidové architektury Slovácka a renesanční strážnické brány „Veselská“ a „Hodonínská“. Strážnice se nachází nedaleko hranic se Slovenskem a od Otrokovic je vzdálena zhruba 40 km.

 

Vizovice

 

Vizovice, známé jako hlavní město „Valašského království“, leží na úpatí Vizovických vrchů a jsou proslulé zejména pálením slivovice, vizovickým pečivem a sklárnou. V historickém vizovickém zámku je bohatá sbírka obrazů převážně holandských mistrů a sbírka grafiky. Každoročně koncem srpna se zde koná proslulé Vizovické Trnkobraní.