Dárkové poukazy infolinka zdarma: +420 800 12 00 12 Hodnocení hostů atrium@orea.cz

Běžecké lyžování v okolí Otrokovic

 

V případě dobrých sněhových podmínek se Otrokovice a jejich okolí stávají výborným místem pro běžkařskou turistiku. Rovinatý terén v okolí řek Moravy a Dřevnice, který je lemován cyklostezkami, během zimní sezóny k běžkaření přímo vybízí.

Stopa A (6,5 km)

Příkladem může být oblíbená trasa od lávky u otrokovického přístaviště podél řeky Moravy do přibližně 6 km vzdálených Kvasic. Výchozí bod je od našeho hotelu vzdálen cca 3 km a nachází se tam parkoviště, kde můžete nechat svůj vůz. K dopravě lze využít též autobusovou linku č. 55. Přístaviště se nachází cca 700 m od zastávky MHD Společenský dům.

Mapa

Stopa B (42 km)

Blízké okolí Otrokovic ale poskytuje i příležitosti pro zdolávání náročnějších tras s výrazným výškovým převýšením. Přesně taková je nedávno zbudovaná lyžařská trasa napříč pohořím Chřiby. Ta začíná opět u otrokovické lávky pro pěší a na své trase protíná řadu turisticky atraktivních míst, jakými jsou Moravanské louky, parkoviště u Křížku, pískovcové skalisko Kozel, zřícenina hradu ve Střílkách, motorest Samota, Buchlov, Brdo, Bunč, Komínské skály a Budačina. Konec trasy pak je až u nádraží ČD v Bohuslavicích u Kyjova. Pohoří Chřiby, které se sklání ze západu k Otrokovicím, je sice nižší než Jeseníky nebo Beskydy, ale zejména pro běžkaře má své neopakovatelné kouzlo zejména díky krásným výhledům, kouzelným zákoutím a blízkosti infrastruktury.

Mapa

Stopa C (16 km)

Vřele lze doporučit též cca 16 km dlouhou Stezku zdraví, která vede z nedalekých Malenovic na Tlustou horu. U trolejbusové zastávky před nákupním střediskem Centro-Zlín (cca 3,5 km od našeho hotelu) začíná zeleně značená turistická trasa, která vede okolo hřbitova a rozsáhlé zahrádkářské osady a dále lesem proti proudu potoka až k jeho pramenu zvanému Svatá voda. Zeleně značená trasa pak pokračuje dále lesem až k rozcestníku U boudy, kde se připojuje modrá stezka vedoucí od hradu Malenovice. Zelená a modrá trasa pak spolu pokračují pod Tlustou horu. Po modré lze Tlustou horu obkroužit a po zelené se pak lze dostat dále směrem k filmovým ateliérům a k Lesnímu hřbitovu, kde je mimo jiné pochován i Tomáš Baťa. Zelená značka poté odbočuje doleva a přes vrchol Barabáš (410 m) sestupuje kolem lyžařského svahu dolů do Zlína.

Mapa