Dárkové poukazy infolinka zdarma: +420 800 12 00 12 Hodnocení hostů atrium@orea.cz

Cyklotrasy

Z Otrokovic do Kroměříže a zpět

Délka trasy: 35 km, středně obtížná

Trasa určená pro krosové či trekkingové kolo se vyznačuje pouze malými převýšeními. Na trase budete projíždět přírodním parkem Záhlinické rybníky zahrnující krásné rybníky, louky a lužní les. Za samostatnou návštěvu stojí město Kroměříž s unikátními památkami UNESCO, které po celý rok návštěvníky láká na řadu kulturních akcí. Na cestě zpět budete projíždět přes Trávnické Zahrady nebo kolem přírodní památky Tlumačovská tůňka s výskytem vzácných živočichů. Před Otrokovicemi Vás čeká chráněné území s překrásnými lužními lesy. Trasa je asi z 90 % vedena po asfaltu a 95 % cesty je směřováno mimo silniční tahy. Občerstvit se můžete v Kroměříži, Trávníkách nebo v Kvasicích.

Odkaz na mapu

Z Otrokovic na Bunč přes Uherské Hradiště a Velehrad

Délka trasy: 55 km, náročná

Trasa vede částečně podél atraktivního Baťova kanálu. Na této trase doporučujeme navštívit město Napajedla známé krásným zámkem pořádající rozmanité akce a výstavy a hřebčínem s chovem ušlechtilých koní. Budete projíždět na historii bohatými městy Uherským Hradištěm a Starým Městem u Uherského Hradiště. Nezapomeňte se po cestě zastavit ve Velehradě, místě církevních poutí s krásným klášterem a bazilikou. V Modré můžete spatřit základy velkomoravského kostela z 9. století a navštívit archeoskanzen.

V pohoří Chřiby, které nabízí krásné výhledy, se zastavte na Bunči. Zde se nachází stejnojmenný penzion vypálený ustupujícími německými vojsky, jenž byl obnoven a dnes nabízí mimo jiné i občerstvení. Neopomeňte na rozhlednu Brdo, nejvyšší kamennou rozhlednu na Moravě. Krásný zážitek vám nabídne také Ranč Kostelany a jeho westernový program. Trasa je z 95% vedena po asfaltu a 70 % cesty je směřováno mimo silniční tahy nebo málo frekventovanými komunikacemi III. třídy. Na cestě Vás čeká trochu náročnější stoupání ze Salaše na Bunč.

Odkaz na mapu

Malý okruh do Chřibů s možností svést se vlakem zpět

Délka trasy: 46 km, náročná

Cestu můžete začít na cyklostezce, která vede kolem našeho hotelu k mostu přes Dřevnici. Za mostem odbočíte vlevo a ulicí Nábřeží pokračujete ke křižovatce s třídou T. Bati. Odbočíte doleva a cyklotrasa č. 471 vás dovede k mostu přes Moravu, za nímž vystoupáte po cyklotrase č. 473 do obce Žlutava. Pokračujete dále po cyklotrase kolem kamenolomu na křižovatku, kde se dáte vpravo směrem na Novou Dědinu. Na okraji obce odbočíte vlevo a stále po cyklotrase č. 473 stoupáte Chřibskými lesy do Kostelan. Cestou se můžete zastavit na rozcestí Tabarky a po modré turistické značce zajít ke zbytkům slovanského mohylového pohřebiště, případně na kraji Kostelan využít kuchyně na ranči. Z Kostelan stoupáte dál na Bunč, kde se nabízí další občerstvení a odpočinek. Od turistické chaty pokračujete lesní cestou po cyklotrase č. 5158 a červené tur. značce směrem k vrcholu Brdo s rozhlednou, ze které lze spatřit Malé a Bílé Karpaty, Beskydy, či Jeseníky, cestou míjíte most nedokončené Baťovy dálnice. Od rozcestí Pod Brdem jedete dále souběžně s červenou tur. značkou na rozcestí Vlčák, kde odbočíte vlevo a sjedete na rozcestí Nad Studeným žlebem. Tady cyklotrasu č. 5158 opustíte a sjíždíme vlevo po cyklotrase č. 5019 na Velehrad. Z Velehradu pokračujete po Velkomoravské poutní stezce kolem obce Modrá, kde si uděláte zastávku v Archeoskanzenu se zajímavou expozicí Živá voda. Poté pokračujete do Starého Města, kde je na vlakovém nádraží cíl vašeho výletu.

Odkaz na mapu

S dětmi na kole podél Baťova kanálu a lodí zpět

Délka trasy: 24 km, resp. 42 km, lehká

Jedna z nejlepších cyklotras pro rodiny s dětmi, pro své nenáročné a bezpečné vedení po zcela nových cyklistických stezkách je ideální i pro ty nejmenší jezdce. Ve Starém Městě se nabízí možnost prodloužit trasu o zajímavosti v Modré a Velehradě (+18 km). Délka trasy je 24 km, resp. 42 km. Povrch trasy je převážně asfaltový. Informace o lodní dopravě naleznete zde. Trasa vede z Otrokovic přes Napajedla - Spytihněv - Babice - Staré Město - Uherské Hradiště - Modrá - Židoviny nad Modrou - Velehrad - Uherské Hradiště

Odkaz na mapu

Cyklostezka z Otrokovic do Zlína s možnou návštěvou Zoo Lešná

Délka trasy: 11 km, resp. 19 km, lehká

Na cyklostezku č. 471 do Zlína najedete za naším hotelem. Pod mostem zahnete do leva a budete pokračovat po cyklostezce směr Zlín. Za druhým mostem přes řeku Dřevnici se dáte opět doleva a poté pojedete podél řeky. Projedete po nové cyklostezce a zanedlouho vás uvítá metropole Zlínského kraje, která nabízí mnoho možností vyžití – doporučujeme vám navštívit zajímavé Obuvnické muzeum, rozhlédnout se můžete z terasy Baťova mrakodrapu, která se nachází v budově 21 v areálu Svit. Nejen rodinám s dětmi lze doporučit vyjížďku do ZOO Lešná - je to jen osm kilometrů po pohodlných cyklostezkách (cyklotrasa č. 5067).

Odkaz na mapu

Z Otrokovice do Holešova přes Kroměříž a Hulín

Délka trasy: 34 km, náročná

V Otrokovicích u přístaviště najeďte na cyklostezku 47, která vás dovede přes Bělov a Kvasice až do Kroměříže. V Kroměříži přejedete přes řeku Moravu podle mapy a kousek od vlakového nádraží se napojíte na cyklostezku číslo 5033.

Ta vás povede přes Hulín až do Holešova. V Holešově můžeme navštívit místní zámek, který má svou zámeckou kapli a v přízemí překrásnou salu terrenu s bohatou štukovou výzdobou a nádhernými nástropními obrazy. K zámku také patří zámecká zahrada. Za zmínku také stojí židovský hřbitov, na jehož začátku je umístěna obřadní síň. Dnes je tato síň pietním místem umučených židů v koncentračních táborech za 2. světové války, jejichž jména jsou napsána na mramorové desce.

Odkaz na mapu

Návštěva poutního místa Svatá voda

Délka trasy: 12 km, středně náročná

Svatá voda, lidově nazývaná Kaménka, je významné poutní místo. Původní kaplička zasvěcená Panně Marii pochází z roku 1854, v roce 1963 byla kompletně přestavěna. Studánka má pověstléčivévody. Vydejte se navštívit toto oblíbené výletní místo. Najeďte na cyklostezku u našeho hotelu a jeďte na Pohořelice – Oldřichovice – Karlovice. Svatá voda se nachází v lese 7 km jihozápadně od Zlína.

Odkaz na mapu